Krakow Airport – ważne informacje dla pielgrzymów

Krakow Airport – ważne informacje dla pielgrzymów

Lotnisko Krakow Airport prosi o zaplanowanie podróży na lotnisko z odpowiednio dużym zapasem czasu. Dzisiaj o godzinie 18:30 papież Franciszek odleci z części wojskowej lotniska do Rzymu. Należy liczyć się z możliwością wystąpienia przejściowych spiętrzeń ruchu pasażerskiego. Niemniej jednak lotnisko będzie obsługiwać w tym czasie wszystkich pasażerów w normalnym trybie.

Krakow Airport – ważne informacje dla pielgrzymów

Komunikacja z-/do lotniska:

  • Dzisiaj w związku z przygotowaniem trasy przejazdu Ojca Świętego do Kraków Airport, około godziny 14:00 linia 292 zostanie SKRÓCONA do przystanku Cmentarz Olszanica – linia nie będzie obsługiwała lotniska. Utrudnienia będą występować do około godziny 19:00. W związku z tym, jedyną linią dzienną kursującą do Kraków Airport będzie linia208 (kursy co godzinę!).
  • W tym okresie, pociągi Kolei Małopolskich kursują ze zwiększoną częstotliwością do 4 kursów na godzinę (1 kurs do Wieliczki Rynku Kopalni, 1 kurs do Krakowa Bieżanowa i 2 kursy do Krakowa Głównego).
  • Z uwagi na przemieszczanie się pielgrzymów z Campusu Misericordie w Brzegach ograniczony zostanie ruch na odcinku Kraków Bieżanów – Wieliczka Rynek-Kopalnia.
  • Od godz. 14:00 do 1.08 do godz. 14:00 ograniczony dostęp do stacji na Dworcu Głównym.Czytaj więcej. Pociągi w kierunku Lotniska odjeżdżają z peronu 3, natomiast przyjeżdżają na peron 1 krakowskiego dworca.
  • Więcej informacji o dojeździe na lotnisko w czasie ŚDM.
  • Parking wielopoziomowy i terminal są otwarte 24 godziny/dobę. Nie są potrzebne pozwolenia na wjazd na teren ogólnodostępny lotniska i skorzystanie np. z parkingu. Tylko jedna droga dojazdowa (na trasie przejazdu Papieża) będzie zamknięta kilka godzin przed przejazdem delegacji papieskiej. Najprawdopodobniej będzie to droga 774 od wjazdu na teren 8 Bazy Lotnictwa Transportowego w kierunku Kryspinowa – na trasie przejazdu Papieża Franciszka. Na innych drogach dojazdowych do lotniska mogą pojawić się chwilowe zatrzymania ruchu ze względu na przejazd delegacji rządowych. Czytaj więcej.
  • Informacja dla spotterów: planowany przylot Dreamlinera PLL LOT, który przyleci po papieża – godz. 16.00; odlot 18:30. Nie ma możliwości wejścia na górę Osławską.