Solne Uwielbienie w Boże Ciało na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej

Solne uwielbienie w Boże Ciało

W uroczystość Bożego Ciała wędrowaliśmy ulicami naszych miejscowości, by zamanifestować wiarę, by we wspólnocie przeżywać wielkie święto. Wieczorem spotkaliśmy się na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej, gdzie po raz czwarty odbyło się „Solne Uwielbienie”, czyli wyjątkowy koncert połączony z modlitwą oraz adoracją Najświętszego Sakramentu. To wydarzenie, które zgromadziło blisko 2 500 osób, stało się pięknym zakończeniem tego uroczystego dnia.

Na początku spotkania, młodzi przedstawiciele z  Ochotniczych Straży Pożarnych, Zespołu Regionalnego „Mietniowiacy”, Zespołu Pieśni i Tańca „Pogórze Wielickie” oraz Rycerze Kolumba w uroczystej asyście wprowadzili na scenę krzyż  – symbol Światowych Dni Młodzieży oraz towarzyszącą mu kopię ikony Matki Bożej Salus Populi Romani.

Ogromny entuzjazm publiczności wywołał występ Krzysztofa Iwaneczko, zwycięzcy VI edycji The Voice of  Poland, który śpiewał również podczas koncertów w ramach Światowych Dni Młodzieży w ubiegłym roku. Artysta znany jest ze swojego zaangażowania na rzecz potrzebujących, a w wypowiedziach podkreśla, że jego największym marzeniem jest to, by prowadzić „uczciwe życie w szczęśliwej, zgodnej rodzinie, którą będę mógł utrzymać, wykonując swój zawód, jednocześnie wypełniając życiową pasję”.

Na scenie wystąpili również:
–  Arkadio,
–  PDF,
–  Chór Solnego Uwielbienia,
–  Kwartet Smyczkowy BONJOUR,
–  Połączone schole dziecięce „Deus Est”.

Ich śpiew stał się wielkim dziękczynieniem oraz wezwaniem do miłości i dobroci.

Warto wspomnieć, że Chór Solnego Uwielbienia, prowadzony przez Panią Annę Dziedzic, został powołany specjalnie na potrzeby przygotowania koncertów „Solnego Uwielbienia” w Wieliczce, a wokaliści pochodzą z całej Polski. Pomysłodawcą wydarzenia jest franciszkanin o. Mariusz Tabor, a organizatorem wydarzenia Miasto i Gmina Wieliczka.

O swoich trudnych przeżyciach, stosunku do wiary i Boga opowiedział gość specjalny spotkania – dziennikarz Krzysztof Ziemiec, a także młoda kobieta, która doświadczyła cudu uzdrowienia z choroby nowotworowej.

Tradycyjnie już podczas „Solnego Uwielbienia” odbyła się akcja charytatywna. Tym razem rodzice i grono nauczycielskie gimnazjum z Dobranowic przygotowali stoisko rękodzielnicze, wykonane w głównej mierze przez uczniów. Każda złotówka zebrana za małe arcydzieła trafi do małej Poli Dąbek, która urodziła się z wadą serca (Tetralogia Falota) i mimo swojego 1,5 rocznego życia przeszła już 5 operacji.

Niedawno dostała szansę i zakwalifikowała się do programu operacja w Niemczech, gdzie lekarze mogą całkowicie skorygować wadę. Do końca lipca rodzice muszą zebrać ok. 140 tysięcy złotych, dlatego każde wsparcie jest bardzo potrzebne. Podczas koncertu udało się zebrać 5 600 zł i 25 euro!

Ponadto Gmina Wieliczka przy współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wieliczce, Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce oraz Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Wieliczce przygotowała specjalnie wydzieloną Strefę Rodziny, gdzie dzieci mogły ciekawie spędzić czas, wykonując m. in różnego typu prace plastyczne.

Momentem kulminacyjnym spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu, który w procesji wprowadzono na scenę. Wówczas arena stała się miejscem modlitwy i zadumy,  Ten niezwykły widok Hostii umieszczonej w centrum sceny oraz ludzi zgromadzonych wokół Chrystusa, klęczących lub stojących z rękoma uniesionymi do nieba, z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników koncertu.

Dziękujemy za tak liczne przybycie, uczestnictwo w koncercie, wspólną modlitwę.

– – – – – – – – – – – –

Chciałaś być, a nie mogłaś; byłeś, lecz chcesz przeżyć To jeszcze raz – MASZ TAKĄ MOŻLIWOŚĆ!

Przygotowaliśmy dla Was cyfrowy zapis transmisji uroczystości „Solne Uwielbienie„, która odbyła się 15 czerwca 2017r. na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce.  Zapraszamy do oglądania!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Trochę historii

Koncert „Solne Uwielbienie” odbył się po raz pierwszy w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w 2014 roku. Cykliczne wydarzenie stanowiło przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce odbył się również Festiwal Młodych poprzedzający spotkanie z Papieżem Franciszkiem na pobliskich Brzegach.

W poprzednich latach w koncercie udział wzięli m.in. Natalia Niemen, Mieczysław Szcześniak, Monika Kuszyńska, Janusz Radek i Arturo Mari.