W tym szczególnym dniu obchodów 1050-lecia chrztu Polski, warto przypomnieć bogatą symbolikę Pól Lednickich, leżących nieopodal trasy z Poznania do Gniezna. Pola Lednickie mają już swoją bogatą tradycję. Od 1997 roku z inicjatywy o. Jana Góry odbywają się tam corocznie spotkania młodzieży katolickiej, początkowo głównie z Polski, a od kilku lat również z zagranicy. Formuła tych spotkań jest bardzo zbliżona do sobotniego czuwania podczas Światowych Dni Młodzieży. W obu przypadkach chodzi o stworzenie wielkiej wspólnoty ludzi młodych zgromadzonych na modlitwie i całonocnym czuwaniu.
Pola Lednickie, nieprzypadkowo zostały wybrane przez o. Jana Górę, położone są nad jeziorem Lednica, gdzie według części przekazów historycznych miał miejsce chrzest Polski. Pola Lednickie mają swoja bogatą symbolikę, stoi tam krzyż na wzór tego spod Giewontu; jest Brama Ryba, zwana Bramą Trzeciego Tysiąclecia; Dom Jana Pawła II; a także ażurowa dzwonnica z dzwonem „Jezus Chrystus”, ufundowanym w 2000 r. przez poznańską gminę Tarnowo Podgórne (odlanym w znanej ludwisarni Jana Felczyńskiego w Przemyślu). Pola Lednickie to dzisiaj wyjątkowe miejsce wspólnotowych spotkań, modlitwy i działania Ducha Świętego.
Pola Miłosierdzia i dzieło określane jako Campus Misericordiae dopiero jest budowane. Jednakże wzorem Pól Lednickich bardzo ważne jest warstwa symboliczna i ponadczasowa tego miejsca. Campus Misericordiae przede wszystkim ma świadczyć o miłosierdziu, dlatego powstaje tam dom wsparcia dla osób starszych i niepełnosprawnych „Misericordiae”, budowane jest centrum logistyczne żywności Caritas „Chleb Miłosierdzia”. Zamieszczony został dzwon Misericordia, a centralnym punktem Campus Misericordiae jest Krzyż z symbolami Światowych Dni Młodzieży 2016. Budując to dzieło i modląc się przy krzyżu Chrystusowym, przygotowujemy się, by w lipcu Pola Miłosierdzia godnie gościły Ojca Świętego Franciszka wraz z młodzieżą całego świata.