Licytacja papieskich samochodów została przesunięta

Licytacja papieskich samochodów została przesunięta na koniec września.

Wciąż nie ruszyła sprzedaż papieskich samochodów, którymi Franciszek jeździł po Krakowie w czasie Światowych Dni Młodzieży – dowiedziała się reporterka Radia Kraków. Pieniądze zarobione podczas licytacji miały zostać przekazane na cele charytatywne. Caritas tłumaczy, że o przesunięcie terminu aukcji prosił sam fundator, czyli Volkswagen.

K1 POPE

„W trakcie rozmów doszliśmy do wniosku, by zorganizować aukcję wtedy, gdy uwaga ludzi nie będzie odciągana przez inne wydarzenia, np. takie jak Forum Ekonomiczne w Krynicy” – mówi Radiu Kraków Marcin Choiński z Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Aukcja papieskich samochodów ruszy prawdopodobnie 26 września. Według pierwszych zapewnień, licytacja miała się rozpocząć na początku miesiąca.

Na aukcję wystawione zostaną 3 z 4 papieskich samochodów. Jeden z samochodów zostanie w krakowskiej kurii, jako pamiątka po papieskiej wizycie.

Pieniądze zebrane w czasie licytacji samochodów, miały zostać przeznaczone na zakup nowoczesnych karetek, które służyłyby uchodźcom jako mobilne kliniki na granicy libańsko-syryjskiej. Do tej pory zebrano zaledwie 8 proc. potrzebnej kwoty. Na portalu we4charity.com wciąż można kupić m.in. papieski rower i buty papieża Franciszka.

 

(Teresa Gut/ew)

 

źródło: http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/krakow-licytacja-papieskich-samochodow-zostala-przesunieta-na-koniec-wrzesnia/