Rower Tour de Pologne dla papieża Franciszka

Papieski rower na sprzedaż

Cena wywoławcza to 20 tys. zł, a to tylko jeden z 9 przedmiotów, które trafiły na aukcję prowadzoną przez krakowską Caritas na portalu: we4charity.com.

 Rower Tour de Pologne dla papieża Franciszka

Dochód z licytacji w ramach akcji „Misericordes” będzie przeznaczony na zakup mobilnej kliniki, która zostanie wysłana do obozu dla uchodźców w Libanie.

Na sprzedaż wystawione zostały już podarowany papieżowi Franciszkowi szosowy rower marki Colnago, kopia papieskiej stuły ozdobionej m.in. wizerunkami św. Królowej Jadwigi i br. Alojzego Kosiby oraz buty papieża Franciszka, ofiarowane mu 31 lipca podczas poświęcenia domu dla osób starszych oraz niepełnosprawnych na Campus Misericordiae w Brzegach i przekazane przez niego na cele charytatywne.

Oprócz papieskich pamiątek, wylicytować można także koszulkę reprezentanta Polski Jakuba Błaszczykowskiego z jego nazwiskiem, numerem oraz autografem; puchar Krzysztofa Hołowczyca za I miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Baja Poland 2011, piasek z argentyńskiej pustyni drugiego etapu Rajdu Dakar 2015, na którym Rafał Sonik postawił pierwszy krok w kierunku zwycięstwa, koszulkę startową Rafała Sonika, koszulkę zespołu Fetela Rally Team z autografem kierowcy rajdowego Piotra Feteli oraz rękawiczki francuskiego kierowcy rajdowego Stéphane’a Lefebvre’a z autografem.

Ceny wywoławcze przedmiotów są bardzo zróżnicowane i zaczynają się od 300 zł (za koszulkę Piotra Feteli czy rękawice S. Lefebvre’a), a kończą na 20 tys. zł – od takiej kwoty rozpoczyna się aukcja papieskiego roweru.

Licytacje potrwają do 15 września. Kolejnymi przedmiotami, których sprzedaż wesprze akcję „Misericordes”, będą samochody, którymi podczas pobytu w Polsce poruszał się papież Franciszek.

Wciąż trwa także zbiórka crowdfundingowa (czyli oparta na wielu drobnych wpłatach), również prowadzona na portalu wecharity.com. Swoje ofiary przekazywać można, wykorzystując kartę płatniczą, przelew czy wysyłając SMS. Na darczyńców czekają upominki, zależne od wysokości wpłaty – od umieszczenia avatara na wirtualnym „Campus Misericordiae” po prezenty związane ze Światowymi Dniami Młodzieży.

Więcej o akcji „Misericordes” i papieskich pamiątkach przekazanych na licytacje można przeczytać w tekstach:

źródło: http://krakow.gosc.pl/doc/3406797.Papieski-rower-na-sprzedaz