wigilia dla mieszkańców na wielickim rynku 2017 z Artur Kozioł

Wigilia dla mieszkańców na wielickim rynku

Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia na zaproszenie Burmistrza Wieliczki przybyli na wielicki rynek mieszkańcy, aby złożyć sobie życzenia, ale również wysłuchać kolędujących zespołów i spróbować tradycyjnych potraw, przygotowanych przez panie z KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH oraz jadłodajnię „Bułka z masłem” prowadzoną przez Spółdzielnie Przyszłość i wielicki MGOPS.

Wspaniałą oprawę dla wigilijnych uroczystości stanowiły także świąteczne drzewka udekorowane przez przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych w ramach akcji CHOINKA Z KLASĄ, zorganizowanej już po raz piąty przez Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce, jak zawsze na spotkanie z mieszkańcami Wieliczki przybył Święty Mikołaj. Z kolędami wystąpili: Grupa Kolędnicza z Węgrzc Wielkich, Grupa Kolędnicza z Kokotowa, Grupa Kolędnicza „Kolędnicy zza okna” z Małej Wsi, Towarzystwo Śpiewacze „Lutnia”, Chór Gospel Voice, Zespół Kolędniczy OSP w Zabawie oraz Zespół Pieśni i Tańca „Pogórze Wielickie”.
W programie tradycyjnie znalazła się również zbiórka charytatywna zorganizowana przez Parafialny Zespół CARITAS.

Podczas Wigilii rozstrzygnięto również konkurs pt.: „Kartka Bożonarodzeniowa z motywem Wieliczki”. Jury w składzie Ewa Krysa, Klementyna Ochniak – Dudek, Kinga Pauliczek przyznało następujące miejsca:

W kategorii 3 i 4 latków:
I miejsce: Jan Wojdyła
II miejsce: Aleksandra Kasprzyk
III miejsce: Gabriela Woźniak
Wyróżnienia: Oliwia Chwastek, Daria Krawczyk, Nadia Słotwińska

W kategorii 5-6 latków:
I miejsce: Marianna Domagała
I miejsce: Michalina Święszek
II miejsce: Antonina Adamowicz
III miejsce: Kinga Zielińska
Wyróżnienia: Radosław Mysza, Zuzanna Nędza,Wiktor Nowosielski, Klaudia Płucienniczak

 

Gratulujemy zwycięzcom!