Wigilia dla mieszkańców

Jak co roku w ostatnią niedzielę przed Świętami Bożego Narodzenia na Rynku Górnym w Wieliczce odbyła się tradycyjna Wigilia dla mieszkańców. W tegorocznym programie uroczystości nie mogło zabraknąć wspólnego kolędowania z udziałem lokalnych muzyków i grup kolędniczych.

Na scenie prezentowali się Grupa Kolędnicza z Węgrzc Wielkich, Grupa Kolędnicza z Kokotowa, Schola Hosanna ze Strumian, Grupa Kolędnicza z Małej Wsi, Towarzystwo Śpiewacze „Lutnia” oraz Zespół Kolędniczy OSP w Zabawie. Tradycyjnie życzenia wszystkim mieszkańcom złożył Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł wraz z proboszczem parafii św. Klemensa ks. Wojciechem Olszowskim. W tym roku tradycyjna degustacja potraw wigilijnych połączona została z konkursem na najsmaczniejszą potrawę.

Spośród wszystkich świątecznych specjałów przygotowanych przez gospodynie z Jankówki, Mietniowa, Pawlikowic, Koźmic Wielkich, Sygneczowa, Chorągwicy oraz z osiedla Kościuszki mieszkańcy wybrali tę, która szczególnie podbiła ich podniebienia.

I miejsce zdobyło koło Gospodyń Wiejskich z Pawlikowic II miejsce koło Gospodyń Wiejskich z Koźmic Wielkich III miejsce koło Gospodyń Wiejskich z Jankówki. Laureatki konkursu otrzymały nagrody ufundowane przez Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce, a wszystkie Koła biorące udział w konkursie – pamiątkowe dyplomy.

Jak co roku podczas spotkania wigilijnego odbyła się zbiórka żywności dla osób potrzebujących, którą przeprowadził Parafialny Zespół Caritas. Dodatkowo Spółdzielnia Socjalna „Przyszłość”, która prowadzi na co dzień bar Bułka z masłem przygotowała dla zgromadzonych degustację ciast. Uwagę najmłodszych skupiał natomiast rozdający słodkości św. Mikołaj oraz świąteczne sanie, w których można było wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie.