5. Koncert Solnego Uwielbienia w Wieliczce

5. Koncert Solnego Uwielbienia w Wieliczce

31 maja 2018 r., już po raz piąty, na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce zabrzmią dźwięki koncertu Solne Uwielbienie. Tym razem z chórem Solnego Uwielbienia i solistami związanymi z formacją PDF zaśpiewa Halina Mlynkova. Uroczystą adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi ksiądz Dominik Chmielewski.

Solne Uwielbienie to największy koncert uwielbienia w Boże Ciało w Małopolsce. Centralnym punktem wydarzenia jest uroczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Za oprawę muzyczną odpowiada powołany na tę okoliczność chór Solnego Uwielbienia, któremu towarzyszą soliści i instrumentaliści związani z krakowskimi chórami gospel i formacjami chrześcijańskimi oraz kwartet smyczkowy Bonjour. W tym roku gościnnie wystąpi również Halina Mlynkova.

W wydarzeniu biorą również udział najmłodsi. W tym roku po raz kolejny na wielickiej scenie wystąpią dzieci na co dzień śpiewające w scholach działających przy parafiach w gminie Wieliczka, które utworzą wielki chór. Modlitwę uwielbienia prowadzą liderzy wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego – Galilea. Podczas koncertu usłyszeć będzie można tradycyjne pieśni Eucharystyczne w nowoczesnych aranżacjach oraz hity polskiej i zagranicznej muzyki chrześcijańskiej.