Jubileusz 80 lecia Kardynała Stanisława Dziwisza

Jubileusz Kardynała Stanisława Dziwisza

27 kwietnia w katedrze na Wawelu ks. kard. Stanisław Dziwisz odprawił uroczystą mszę św. z okazji jubileuszu swoich 80-tych urodzin. Kardynał Stanisław Dziwisz to Honorowy Obywatel Królewskiego Górniczego Wolnego Miasta Wieliczka. W uroczystościach na Wawelu uczestniczyli licznie przybyli biskupi, prałaci, księża i siostry zakonne z Archidiecezji Krakowskiej, a także przyjaciele i wierni kościoła krakowskiego. W imieniu mieszkańców Wieliczki życzenia jubilatowi złożyli burmistrz Wieliczki Artur Kozioł wraz z zastępcami Agnieszką Szczepaniak i Piotrem Krupą oraz delegacją samorządu wielickiego.

27 kwietnia, sobota w przededniu Niedzieli Miłosierdzia Bożego to – jak podkreślił jubilat – szczególny dzień, gdy 5 lat temu odbyła się kanonizacja Papieża Polaka Jana Pawła II oraz gdy w przeddzień Święta Miłosierdzia do Domu Ojca odszedł Święty Jan Paweł II.

– Służba u boku świętego pasterza i duchowego przywódcy świata Jana Pawła II była najwyższym, najważniejszym przywilejem, jaki mnie spotkał – powiedział w katedrze na Wawelu kard. Stanisław Dziwisz.

Jubilat za najważniejszą uważa swoją posługę u boku ks. Karola Wojtyły, a później papieża Jana Pawła II.