campus-misericordiae-solne-uwielbienie

Muzycy Solnego Uwielbienia w wyjątkowej Litanii do Matki Boga i Ludzi

Choć mieszkają w różnych miastach, co roku spotykali się wiosną na próbach do koncertu Solne Uwielbienie, który od 2014 roku odbywa się w Wieliczce. Tej wiosny, artyści tworzący wydarzenie, postanowili nagrać wyjątkową – zdalną – wersję Litanii do Matki Boga i Ludzi.

Zamiast mikrofonu – słuchawki z telefonu
Litania do Matki Boga i Ludzi wybrzmiała po raz pierwszy na koncercie Solne Uwielbienie w 2015 roku. Wczoraj na YouTube pojawiła się jej wersja w nowej aranżacji. Artyści nagrali ją w zaciszu swoich domów, m.in. w Wieliczce, Krakowie, Warszawie, Katowicach i Nysie. Wokaliści, zamiast profesjonalnych mikrofonów, skorzystali z dostępnego na co dzień sprzętu – słuchawek do smartfonów. Na scenie Solnego Uwielbienia zazwyczaj występowało kilkudziesięciu artystów. Na nagraniu pojawia się ich reprezentacja.

Na drogach nam nadzieją świeć
– Co roku spotykaliśmy się z chórem i instrumentalistami na wspólnych próbach i razem z kilkutysięcznym tłumem przeżywaliśmy wyjątkowy dzień Bożego Ciała na Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce. Tej rok jest inny, dlatego miesiąc przed planowanym jeszcze niedawno koncertem Solne Uwielbienie 2020 postanowiliśmy opublikować w sieci nagranie, które ma ponownie nas połączyć i dodać otuchy wszystkim, którzy je zobaczą. Reakcje widzów utwierdziły nas w przekonaniu, że był to świetny pomysł – mówi Anna Dziedzic-Kurek, dyrygentka chóru Solnego Uwielbienia i pomysłodawczyni nagrania.

Litania do Matki Boga i Ludzi dostępna jest na profilu Solne Uwielbienie w serwisie YouTube oraz na stronie koncertu na Facebooku. Mix i mastering wykonał Łukasz Giergiel, kierownik muzyczny Solnego Uwielbienia.