Spotkanie młodych Wspólnoty Sant’ Egidio na Campus Misericordiae

W dniach 21-24 września 2017 r., w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto” w Wieliczce odbywało się V. Międzynarodowe Spotkanie Młodych – „Młodzi Europejczycy dla Świata bez przemocy”.

Po konferencji, młodzież Wspólnoty Sant’ Egidio z Europy Wschodniej, uczestnicząca w międzynarodowym kongresie w Wieliczce, spotkała się z ks. kardynałem Stanisławem Dziwiszem na Campus Misericordiae Wieliczka-Brzegi, aby modlić się o pokój.

W obecności ponad 500 młodych ludzi został zasadzony dąb Wspólnoty Sant’ Egidio i zostało zapalone „światło pokoju”. W ten wyjątkowy wieczór wszyscy obecni wspominali Światowe Dni Młodzieży, które odbyły się w tym miejscu i modlili się za ludzi i kraje, które są dotknięte wojną.

– Pragnę przypomnieć słowa Papieża Franciszka wypowiedziane na Campus Misericordiae podczas Światowych Dni Młodzieży 2016, iż nie należy zatrzymywać się w miejscu, należy iść dalej i nie być obojętnym na to co się dzieje wokół. Dopowiedzmy, szczególnie dziś należy z wielka siłą modlić się o pokój we wspólnocie młodych, którą tu tworzymy. To pragniemy dziś uczynić. – powiedział ks. kard. Stanisław Dziwisz.