Wigilia dla mieszkańców miasta Wieliczka

Wigilia dla mieszkańców Wieliczki

W przededniu Wigilii Bożego Narodzenia zaprosiliśmy na wielicki rynek mieszkańców naszego miasta, aby wspólnie kolędować, połamać się opłatkiem i skosztować tradycyjnych wigilijnych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Jak co roku życzenia dla wszystkich wieliczan złożyli burmistrz Artur Kozioł oraz proboszcz parafii św. Klemensa ks. dr Wojciech Olszowski.

O świąteczny nastrój zadbały występujące na scenie Grupy Kolędnicze z Kokotowa, Węgrzc Wielkich i Małej Wsi, Grupa Kolędnicza Sine Nomine, Towarzystwo Śpiewacze „Lutnia”, Chór Gospel Voice oraz Zespół Kolędniczy OSP w Zabawie. Swój udział w tworzeniu świątecznej atmosfery mieli również najmłodsi, którzy wspólnie przygotowywali ozdoby i dekorowali nimi świąteczne drzewka. Dla nich, ale i dla dorosłych, nie lada atrakcją były sanie Świętego Mikołaja, w których całe rodziny chętnie pozowały do wspólnych zdjęć. W tym czasie sam brodaty święty rozdawał natomiast najmłodszym słodkie upominki.

Tuż po tradycyjnym łamaniu opłatkiem poznaliśmy zwycięzców konkursu NAJŁADNIEJSZA CHOINKA Z KLASĄ, w którym udział wzięło ponad 30 przedszkoli i szkół z terenu naszej gminy. W kategorii Przedszkola i Oddziały Przedszkolne nagrody trafiły do: Prywatnego Przedszkola „Dziecięce Fantazje” (III miejsce), Przedszkola Samorządowego nr 3 w Wieliczce i Przedszkola Samorządowego nr 1 w Wieliczce (II miejsce) oraz Przedszkola Sióstr Urszulanek w Sierczy (I miejsce). Z kolei w kategorii Szkoły Podstawowe nagrodzeni zostali: Szkoła Podstawowa w Sierczy (wyróżnienie), Szkoła Podstawowa w Janowicach (III miejsce), Szkoła Podstawowa w Podstolicach (II miejsce) oraz Szkoła Podstawowa nr 3 (I miejsce). Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!


Podczas Wigilii przeprowadzona została zbiórka żywności dla potrzebujących zorganizowana przez parafialny oraz akcja dedykowana bezdomnym zwierzętom pod nazwą „Bazarek z miłości do zwierzaków” – Dog Rescue Wieliczka.

Fot. CKiTWieliczka