spotkanie noworoczne solne miasto wieliczka stanislaw_dziwisz artur_koziol

Spotkanie Noworoczne 2019

Podczas Spotkania Noworocznego w Wieliczce, Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz rozpoczął łączność w ramach Światowych Dni Młodzieży. Ksiądz Kardynał, który uczestniczył we wszystkich dotychczasowych spotkaniach z młodymi, pozdrowił młodzież z Panamy i Ojca Świętego Franciszka. W ten szczególny wieczór, przypomniał także osobę Jana Pawła II, który był zawsze z młodzieżą jako ich przewodnik i poprzez młodych przemawiał do całego świata. Teraz jego testament kontynuuje Papież Franciszek.

Część artystyczną wieczoru rozpoczęliśmy pod hasłem GOSPEL, które oznacza Ewangelię, czyli dobrą nowinę. Artyści występujący na scenie również nie byli przypadkowi. Połączenie wielickiego Gospel Voice oraz Play&Pray z chórem Manchester Inspirational Voices, umocniło nasze przesłanie zjednoczenia się z całym światem.

Międzynarodowy koncert chórów, był wzruszającym wyznaniem i modlitwą skierowaną do Boga.

Chór z Wielkiej Brytanii jest wielokulturowy i międzypokoleniowy. Powstał z miłości do śpiewu i Boga. Założycielem chóru z Manchesteru jest Wayne Ellington, który od 14 lat z powodzeniem mu przewodniczy. Jest to jeden z najbardziej popularnych chórów gospel w północno-zachodnim regionie Wielkiej Brytanii. Organizują własne koncerty i występują zarówno w swoim kraju, jak i poza jego granicami.

Jak co roku, prowadzona była zbiórka charytatywna. Zbieraliśmy fundusze na leczenie Róży Zaręby, młodej wieliczanki, która urodziła się z Trisomią chromosomu 9 i dzięki przeszczepowi komórek macierzystych jest szansa, że dziewczynka w końcu zacznie mówić. Dziękujemy Paniom z Wielickiej Strefy Aktywnego Seniora oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieliczce, za cudowne wyroby rękodzielnicze, z których dochód w wysokości 5.147 złotych został przekazany na przeszczep dla Różyczki!

Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł, w ramach uznania za dotychczasowe osiągnięcia artystyczne, wyróżnił Andrzeja Gromalę (Gromee) Nagrodą Kulturalną Burmistrza Wieliczki. Występ Gromee był zwieńczeniem tegorocznego Spotkania Noworocznego.